Про проекти

*Урок Інтернет-безпеки*

З метою підвищення інформованості дітей про можливі загрози в Інтернеті і формування навичок безпечної поведінки у 2013 році Луганська обласна молодіжна організація «Старт» ініціювала проект.

У 2014 році «Старт» став Національним координатором Дня безпечного Інтернету в Україні. До 11 лютого організацією було розроблено Урок, цілями якого було познайомити українських дітей та молодь з правилами поведінки в Інтернеті, обговорити віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті, визначити шляхи попередження негативного впливу Інтернету разом з дітьми та молоддю, познайомити молодь  з кампанією «No Hate Speech Movement».

Організатори проекту проводять освітні тренінги з формування безпечної поведінки дітей в Інтернеті для педагогів та планують підготовку тренерів з безпечної поведінки в Інтернеті серед числа активних молодих людей.

В рамках проекту також проводиться збір і аналіз випадків порушення віртуальної безпеки, які мали негативні наслідки для дітей в реальному житті. Якщо вам відомі факти порушення віртуальної безпеки з використанням Інтернет, які мали негативні наслідки для дітей в реальному житті, напишіть нам: rasskazat@ukr.net. Інформація про ці випадки дасть можливість організаторам врахувати різні варіанти загроз для їх попередження в майбутньому.

*Регіональний конкурс фотомистецтва серед дітей та молоді «Фотостарт»*

Це унікальний культурний дитячий проект,  спрямований на  підтримку творчості дітей та молоді, популяризації кращих традицій фотомистецтва на території Східної України.

Ініціатором проведення конкурсу в 2010 році виступила Луганська обласна молодіжна організація “Старт”. У складі журі професійні фотохудожники, в рамках Конкурсу проходять серії безкоштовних майстер-класів для юних учасників. В конкурсі, перш за все, перемагає не конкретна фотографія, а юний фотограф, який  володіє художнім баченням.

Виставка юних фотографів була представлена в Галереї мистецтв (Луганськ), Луганській обласній бібліотеці для юнацтва, в Донецькій обласній бібліотеці для юнацтва, в Донецькому міському центрі дитячої та юнацької творчості, в студії UNITED ART HAL (Харків), Сєвєродонецькій Галереї мистецтв.

Видано каталог робіт переможців конкурсу, календарі на 2013 та 2014 роки з роботами учасників конкурсу. Видавництво педагогічної преси та літератури «Шкільний Cвіт» друкує роботи фотостартовців на обкладинках своїх видань.

*Фестиваль графіті до відзначання 50-річчя першого польоту людини в космос*

14  квітня 2011 року Луганська обласна молодіжна організація «Старт» провела фестиваль графіті з  метою виховання у молоді патріотизму, залучення неформальних молодіжних об’єднань графіті-культури до відзначання 50-річчя першого польоту людини в космос.

Учасниками фестивалю стали молоді люди віком від 14 до 35 років, які в своїх роботах порушили космічну тематику.

Організаторами заходу виступили громадська організація «Луганська обласна молодіжна організація «Старт», молодіжне об’єднання графіті-культури «Лугаграффіті» за підтримки Луганського обласного центру підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень, управління у справах сім’ї, молоді та спорту Луганської ОДА.

*Щотижневий електронний бюлетень «Молодь»*

Проект стартував у листопаді 2009 року.

Мета проекту: сприяння розвитку молодіжного інформаційного простору та інформування громадськості про реалізацію молодіжної політики в Луганської області.

В бюлетені розміщується інформація про новини у сфері реалізації молодіжної політики, проекти та програми громадських організацій, програми фінансування, програми навчання, пошук партнерів, анонси всіляких заходів.

Одержувачами бюлетеню є громадські організації, державні структури, органи місцевого самоврядування, бізнесові структури, ініціативні громадяни – близько 250 отримувачів (кількість збільшується щодня).

Для того, щоб розмістити свою інформацію в бюлетені, організації потрібно її надіслати на адресу: molod-info@ukr.net .

Для того, щоб отримувати електронний бюлетень «Молодь», потрібно надіслати пусте повідомлення на molod-info@ukr.net .

*Річний проект «Родинне свято»*

Проект реалізується з листопада 2009 року з метою звернення увага сучасних батьків на необхідність підтримки, розвитку і зміцнення родинних традицій, стимулювати батьків брати активну участь в підготовці свят разом з дітьми.

«Подарунок Дідові Морозу»

У листопаді-грудні 2009 року «Старт» реалізує проект «Подарунок Дідові Морозу». В ході проекту батьки дітей дошкільного віку і вихователі дитячих садів міст і сіл Сватівського та Новоайдарського районів Луганської області отримали брошуру з дитячими віршами і рекомендаціями про те, як правильно вивчати вірші з малятами.

Переглянути сюжет про проект на телеканалі «1+1» можна тут.

Або безпосередньо у нас:

YouTube Preview Image

«Широка Масляна»

Напередодні проводів зими та на честь весняного пробудження природи Луганська обласна молодіжна організація «Старт» реалізує проект «Широка Масляна».

В ході проекту батьки дітей дошкільного віку і вихователі дитячих садів міст і сіл Сватівського та Новоайдарського районів Луганської області отримали брошуру з дитячими віршами до Масляної, історією виникнення свята, традиціями святкування, схемами виготовлення ляльки з соломи, цікавими ідеями приготування млинців разом з дітьми. Автори брошури створили казку, за допомогою якої дитина легко може запам’ятати, як приготувати млинці та брати активну участь в підготовці свята разом з матусею чи бабусею.

*Обласний молодіжний мандрівний фестиваль кіно «Стежками Луганщини»*

З лютого 2010 року ЛОМО «Старт» у співпраці з такими організаціями як управління у справах сім’ї, молоді та спорту Луганської обласної державної адміністрації; управління культури і туризму Луганської обласної державної адміністрації; управління освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації; Луганська обласна телерадіокомпанія; Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень; Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.М.Горького; Луганська обласна бібліотека для юнацтва; Луганський державний інститут культури і мистецтв реалізують проект Обласний молодіжний мандрівний фестиваль кіно «Стежками Луганщини», який є першим обласний мандрівний фестиваль патріотичного кіно, створеного молоддю для молоді.

Фестиваль проходитиме на території Луганської області протягом березня-грудня 2010 року.

До участі у відборі допускаються фільми, ролики, мультфільми будь-якої жанрової спрямованості, хронометражу, без обмежень року виробництва.

Участь фільму у інших фестивалях не виключає їх участі у Фестивалі.

Учасники Фестивалю одержують пам’ятний диплом «За участь».

У програмі фестивалю приймають участь аудіовізуальні твори на носіях формату DVD. Порядок демонстрування фільмів установлюють організатори Фестивалю.

Прийом фільмів завершується – 01 жовтня 2010 року.

З Положенням про Фестиваль можна ознайомитись тут.