“Стежки” відсвяткували День українського кіно

Головне

Напередодні Дня українського кіно, 10 вересня, в будинку творчої інтелігенції «Світлиця» відбувся показ фільмів молодіжного мандрівного фестивалю кіно «Стежками Луганщини».
Небайдужі до творчості молодих митців кіно змогли побачити фільми режисерів Коваленка Вадима «Проносились года», Усікова Антона «Я-украинец», Краснощокова Сергія, Соколова Олексія «В сердце всегда…» та «Фастфуд: кошелек или жизнь», Савченко Олександри «Счастливый сахарок, или зачем живёт лошадь?», Нора Данили «Время Луганскъ».
Організаторами показу виступили управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЛОДА, Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень, Луганська обласна молодіжна громадська організація «Старт», кіномайстерня CinemaHall.
Показ проходив у камерній обстановці. Після перегляду відбулось обговорення за участі авторів фільмів. Молодий режисер Сергій Краснощоков зазначив, що “це дуже добре, коли глядачі обговорюють фільми безпосередньо з авторами”.
Цікаво, що одна з глядачок, студентка Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, запропонувала до перегляду свої студентські роботи. І хоча вони не були присвячені історії Луганщини, глядачі з зацікавленням їх передивились.
«Я увидела фильмы Фестиваля, о которых много слышала от друзей. Понравился фильм «Счастливый сахарок, или зачем живёт лошадь?». Безусловно, очень профессиональная работа», – ділиться враженнями глядачка Альбіна Полякова, магістранта ЛНУ ім. Т.Шевченка.
Під час обговорення глядачами було запропоновано організовувати камерні покази українського кіно частіше, не лише в рамках Фестивалю. Цю ідею підтримали організатори Фестивалю, зокрема керівництво кіномайстерні CinemaHall.
Нагадаємо, що День українського кіно встановлений у 1996 році Указом Президента на підтримку ініціативи працівників кінематографії України. Це професійне свято працівників кінематографії відзначається щорічно у другу суботу вересня.
Організаторами проведення Фестивалю виступають управління у справах сім’ї, молоді і спорту ЛОДА, управління культури і туризму ЛОДА, управління освіти і науки ЛОДА, Луганська обласна телерадіокомпанія, Луганський обласний центр підтримки молодіжних ініціатив і соціальних досліджень, Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.М.Горького, Луганська обласна бібліотека для юнацтва, Луганський державний інститут культури і мистецтв, Луганська обласна молодіжна організація «Старт».
Партнери: Центр навчально-методичних робіт, культурних ініціатив і кіномистецтв, кіномайстерня Cinemahall в Луганську.
Генеральним спонсором стала торгова марка «БЛИНОК».
Спонсори: Торгово-розважальний комплекс «Космос», роллердром «Байконур», боулінг-клуб «Гагарін» і нічний клуб «Гагарін».
Інформаційні партнери: офіційний сайт управління у справах сім’ї, молоді і спорту Луганської обласної державної адміністрації www.sms.lugansk.ua, електронний бюлетень «Молодь», сайт про туризм, походи і активний відпочинок в Україні www.pohodushki.org.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *