Про реєстрацію та перереєстрацію громадських організацій говорили учасники семінару

Головне

10 грудня семінар «Неурядова організація як ресурс для інтеграції ВПО» відбувся в Сєвєродонецьку Луганської області. Захід був організований Луганською обласною молодіжною організацією «Старт» за інформаційної та експертної підтримки Проектом Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні». Захід мав формат інтеграційного навчального семінару та був спрямований на інформування активних осіб з числа ВПО та приймаючої громади про процедури створення та розвитку громадських організацій.

У першій сесії семінару особливостями створення та реєстрації громадських формувань з учасниками поділився Максим Курчин, Головний спеціаліст відділу державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Луганській області. Сесія викликала жваву дискусію, оскільки питання підготовки статуту, заповнення заяви про реєстрацію, а також процес перереєстрації громадської організації через втрату документів виявились дуже актуальними для учасників.

Під час другої сесії семінару учасники дізнались про очікування гуманітарних та донорських організацій щодо кооперації з НДО в Луганській області від Івана Салєєва, Голови Польового Офісу УВКБ ООН у м.Сєвєродонецьк.  Крім того, Олександра Литвиненко, фахівець з питань захисту УВКБ ООН у Сєвєродонецьку озвучила умови для співпраці Офісу із громадським сектором та закликала учасників  приєднуватися до спільної реалізації проектів. Про практичний досвід співпраці з донорами та отримання підтримки розповів Сергій Зуєв, голова громадської організації «Всеукраїнська організація «КЛАС», яка активно впроваджує інклюзивні проекти в Луганській області.

Після цього учасники з Луганської області, а саме з міст Сєвєродонецьк, Рубіжне, Лисичанськ та Старобільськ обговорювали власні практичні кроки щодо створення або перереєстрації організацій та можливості співпраці між собою. У наступному році проект «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» продовжуватиме підтримку подібних ініціатив, що сприяють налагодженню діалогу та успішній інтеграції переселенців у приймаючі громади в Луганській області.